Вече е ясно как се разпределят местата в 720-местния Европейски

...
 Вече е ясно как се разпределят местата в 720-местния Европейски
Коментари Харесай

Ясно е вече как се разпределят местата в Европейския парламент

 

Вече е ясно по какъв начин се разпределят местата в 720-местния Европейски парламент след изборите сред 6 и 9 юни в страните от Европейския съюз.

Големият победител предстоящо е Европейската национална партия (ЕНП).

ЕНП ще има 186 места с тъкмо една четвърт от гласовете на този избор – 25,83%. В тази група ще се влеят петимата евродепутати на ГЕРБ-СДС.

 100% обработени резултати от изборите: ГЕРБ-СДС печелят с 24,70% 2 мин. 100% обработени резултати от изборите: ГЕРБ-СДС печелят с 24,70%  „ Ще стане хладничко “: Максималните температури в София падат до 21 градуса 2 мин. „ Ще стане хладничко “: Максималните температури в София падат до 21 градуса  Адвокат Мария Шаркова за разпита в ДАНС: Защитавала съм публичния интерес 3 мин. Адвокат Мария Шаркова за разпита в ДАНС: Защитавала съм публичния интерес  45 минути гейзер с вряла вода блика в необятния център на София (ВИДЕО) 1 мин. 45 минути гейзер с вряла вода блика в необятния център на София (ВИДЕО)  Пожар в жилищна постройка в София, има умрял човек 1 мин. Пожар в жилищна постройка в София, има умрял човек  Цистерна пламна след злополука на Голямоконарско шосе (ВИДЕО) 1 мин. Цистерна пламна след злополука на Голямоконарско шосе (ВИДЕО)  100% обработени резултати от изборите: ГЕРБ-СДС печелят с 24,70% 2 мин. 100% обработени резултати от изборите: ГЕРБ-СДС печелят с 24,70%  „ Ще стане хладничко “: Максималните температури в София падат до 21 градуса 2 мин. „ Ще стане хладничко “: Максималните температури в София падат до 21 градуса  Адвокат Мария Шаркова за разпита в ДАНС: Защитавала съм публичния интерес 3 мин. Адвокат Мария Шаркова за разпита в ДАНС: Защитавала съм публичния интерес  45 минути гейзер с вряла вода блика в необятния център на София (ВИДЕО) 1 мин. 45 минути гейзер с вряла вода блика в необятния център на София (ВИДЕО)  Пожар в жилищна постройка в София, има умрял човек 1 мин. Пожар в жилищна постройка в София, има умрял човек  Цистерна пламна след злополука на Голямоконарско шосе (ВИДЕО) 1 мин. Цистерна пламна след злополука на Голямоконарско шосе (ВИДЕО)

Втори по бройка ще са Социалистите и демократите със 135 места. Двамата евродепутати от Българска социалистическа партия ще са част от тази секта.

Снимка: btvnovinite.bg

„ Обнови Европа “ ще е третата по величина група – 79 евродепутати. В нея ще се причислят тримата евродепутати от Движение за права и свободи.

В европарламента идващите пет години ще има две крайнодесни групи.

Европейските консерватори и реформисти ще имат 73 места. Тук ще се влеят крайнодесните партии от Италия да вземем за пример.

И от двете страни има подобен интерес

Още 58 места печели „ Идентичност и народна власт “. В нея ще отидат крайнодесните от Франция, Австрия, Белгия и Нидерландия. 

И двете крайнодесни групи са евроскептични, само че консерваторите и реформаторите показват доста по-балансирано държание, когато се гласоподават основни за Евросъюза закони и наставления.

Това ще бъде мъчно поради по-високите резултати на крайната десница в цяла Европа

Затова и двете крайнодесни групи стоят разграничени, а не обединени в още по-голяма крайнодясна група в европарламента.

Зелените ще имат 53 места. Групата на левицата ще е най-малката – с едвам 5%. от гласовете.

Независимите евродепутати и такива, определени от обединения, които не принадлежат към огромните групи, ще са тъкмо 100.

Продължи да четеш  
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР